Hotel Studánka

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Hotel Studánka - Česká republika - Orlické hory
Hotel Studánka
Hotel Studánka (Hotel) starstarstarstar
Doprava vlastní
Strava Bez stravy
TIP
Popis
Ráj na úpatí Orlických hor se spoustou zábavy, wellness procedur a romantiky.Cíl vaší dovolené se rozkládá v malebné východočeské krajině těsně pod Orlickými horami kousek od okresního města Rychnov nad Kněžnou. Tato oblast sloužila lázeňským a rekreačním účelům už od 17. století zejména díky pramenům léčivých vod v okolí. Kromě klidu a úžasné přírody na vás čekají moderní relaxační technologie a wellness metody (solární louka, masáž lávovými kameny, vířivá vana a mnoho dalších).Vyberte si z desítek možností výletů po okolí – jsou vhodné pro dobrodruhy, milovníky umění i rodiny s dětmi. Poznejte na vlastní oči historické pevnosti, zámek Opočno či Muzeum a galerii Orlických hor. Nebo si jenom užívejte klid a čistý vzduch na jedné z mnoha cyklostezek. Personál vám rád pomůže se zajištěním skupinové dopravy, ať už se budete chtít nechat s koly vyvézt na vrcholky hor nebo navštívit turistickou atrakci.

Ubytujte se v místnosti okořeněné místní legendou, která je barevně i tematicky sladěná a plně se ponořte do některého z místních příběhů. Máte na výběr mezi Vodníkem, Říší baječin, U koček a mnoha dalšími.

Všechny pokoje plně odpovídají standardům tří– a čtyřhvězdičkového ubytování a mají:

vlastní sociální zařízení
Wi–Fi internetové připojení
LCD televizory
minibar
trezorOkresní město Rychnov nad Kněžnou leží asi 3 km západně od wellness hotelu Studánka na úpatí Orlických hor. Město s odkazem Karla Poláčka čítá asi 11 tisíc obyvatel a každoročně hostí mnoho kulturních akcí včetně festivalů Šlitrovo jaro, Poláčkovo léto a Filmový smích.

"Hlavní město" Orlických hor založil společně s dřevěným hradem zřejmě Heřman z Drnholce na staré obchodní stezce a přivedl do něj řemeslníky i z Německa. Statut města získal Rychnov nad Kněžnou za vlády Vladislava Jagellonského, který mu také v roce 1488 potvrdil městský znak - ležícího jelena.

Během svého pobytu můžete navštívit třeba kolowratský zámek, kde je kromě interiéru k dispozici i Muzeum a galerie Orlických hor. Následně můžete zavítat na nádhernou vyhlídku na město a Orlické hory z židovského hřbitova „Na Láni”, kostel Nejsvětější Trojice s třetím největším zvonem v ČR nebo krásný kostel sv. Havla z v románském stylu založený roku 1313.

V letních měsících město provozuje přírodní koupaliště v přírodním prostředí lesa Včelný. V zimním období je pak k dispozici krytá ledová plocha na místním zimním stadionu. Milovníci přírody ocení procházky v lese Včelný s Ivanským jezerem, které nabízí možnosti rybaření či houbaření a skálu opředenou bájí.

Vyznavače zlatavého moku jistě přiláká naučná pivní stezka, která je vhodná i pro cyklisty. Provede vás historií Městského Podorlického pivovaru, ale i místem vašeho ubytování - letoviskem Studánka, kterým stezka prochází.Hotel nabízí jeden dvoulůžkový bezbariérový pokoj. Všechny prostory hotely jsou přístupné včetně bazénu a wellness procedur. Bazén má k dispozici zvedák do vody.
Nahrávám...

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.